Toodete kasutamine

Suur osa Palmako e-poe toodetest on viimistlemata ehk tootepakis on naturaalsest põhjamaisest kuusepuidust majadetailid. Erandiks on majade vundamendiprussid, mänguväljakud, aiapaneelid ja aiandustooted, mis on alati eelnevalt puidukaitsevahendiga töödeldud, süvaimmutatud või värvitud. Samuti on võimalik osta mõningaid maju puidukaitsevahendisse kastetult.

Toote kasutuskestuse pikendamiseks ja meeldiva välimuse säilitamiseks on soovitatav viimistlemata puitu esimesel võimalusel puidukaitsevahendiga töödelda, maja puhul juba enne paigaldamist. Töötlemata puit muutub aja jooksul halliks ning sellele võib tekkida sine ja hallitus. Puidu töötlemine puidukaitsevahenditega kaitseb puitu tõhusalt seenhaiguste, putukakahjustuste ja mädaniku eest. Puidukaitsevahendit on võimalik osta igast ehitusmaterjalide või värvipoest. Küsige nõu nende poodide spetsialistidelt!

Peale esmast puidukaitsevahendiga töötlemist ja toote paigaldamist tuleks toodet viimistleda vähemalt kahe kihi lasuuri, õli või puiduvärviga. Lasuur ja õli annavad puidule kena tooni, kuid puidusüü jääb alt läbi kumama.

Enne maja paigaldamist tuleb tagada, et oleks olemas tasapinnaline alus ehk vundament. Sõltuvalt maja suurusest ja raskusest võib maja paigaldada betoonist kergplokkidele, kiviparketile, betoonist plaatidele või valatud betoonist plaatvundamendile. Mida paremini on aluspind loodis, seda kergem on maja paigaldamine. Suuremate majade puhul tuleks mõelda ka sellele, kas ja kust soovitakse majja tuua elekter, vesi, kanalisatsioon ja muud kommunikatsioonid.

Iga meie tootega on kaasas põhjalik joonistega juhend. Toodete kokkupanek ja majade paigaldamine on lihtne ning soovi korral saab sellega hakkama igaüks. Töö paremaks sujumiseks on hea keegi appi võtta ja suuremaid maju paigaldada kahekesi. Tööriistadest on enamasti vajalikud mõõdulint, lood, haamer, akutrell (kruvide keeramiseks ja puurimiseks), saag ja redel. Katusekatte paigaldamise teeb kergemaks klambripüstoli olemasolu.

Vaata paigaldamise kohta lähemalt: https://www.palmako.ee/et/paigaldamine